Jednorazowe Stypendium Rektora

Drogie Doktorantki i Drodzy Doktoranci,

rusza kolejny nabór wniosków na Jednorazowe Stypendium Naukowe Rektora UAM dla doktorantów!

O takie stypendium mogą się ubiegać doktoranci, którzy spełniają łącznie 3 warunki:

1) są uczestnikami stacjonarnych studiów doktoranckich (od 2 roku studiów doktoranckich do pierwszego przedłużenia tych studiów włącznie),

2) legitymują się wybitnymi, publikowanymi lub przyjętymi do druku w poprzednim roku kalendarzowym (w okresie 1.01.2019 do 31.12.2019) osiągnięciami naukowymi – do wniosków proszę dołączyć pierwszą stronę publikacji. Jeśli jest to fragment monografii, proszę przedłożyć pierwszą stronę monografii, spis treści oraz pierwszą stronę rozdziału/artykułu. Nie dołączone publikacje nie będą oceniane!!!

3) uzyskali wyniki w realizacji programu studiów doktoranckich na drugim i kolejnych latach studiów ze średnią ocen co najmniej 4,75 (z rokiem akademickim 2019/2020 włącznie) – wydruk ocen z USOSa z potwierdzeniem (email-em/skanem pracownika sekretariatu/dziekanatu lub podpisem Kierownika Studiów Doktoranckich).

Kryteria oceny osiągnięć są takie same jak w stypendium dla najlepszych doktorantów.

Stypendia naukowe przyznawane są na wniosek doktoranta. Wniosek trzeba zatem załączyć do dokumentacji. Pamiętajcie o podpisaniu wniosku w odpowiednim miejscu! Bez podpisanego w odpowiednim miejscu wniosku dokumenty nie podlegają ocenie!

Wnioski wraz z załącznikami można złożyć na jeden z dwóch sposobów:

1. w formie elektronicznej, przesyłając je na adres phd@amu@edu.pl, albo:
  2. w formie papierowej: osobiście lub listownie (liczy się data stempla pocztowego), do biura Szkoły Doktorskiej,

do dnia 11.09.2020 r.

Niezależnie od tego, w jakiej formie wniosek zostanie złożony do 11.09.2020 r., podpisany oryginał wniosku wraz z załącznikami musi znaleźć się w Biurze Szkoły Doktorskiej UAM do 15.09.2020 r.! Można wysłać wniosek wraz z załącznikami pocztą (albo pocztą wewnętrzną UAM) na adres: Collegium Martineum, ul. Św. Marcin 78, pok. 222.

Więcej informacji nt. stypendium można znaleźć w zarządzeniu Rektora w sprawie stypendiów naukowych: (https://bip.amu.edu.pl/__data/assets/pdf_file/0015/132531/ZR-489-2019-2020.pdf)

Szczegóły postępowania znajdziecie w załączniku „Kalendarium” oraz formularz Wniosku.